logo
login sign_up
user avatar
2 oy

Normal İnsan Kılığındaki Torbacılar

Mahallemizde değişik zamanlarda ve tiplerde insanlar görüyoruz. Mahalleli bunların uyuşturucu satıcısı yani amiyane tabirle torbacı olduğunu söylüyor. İşin tuhafı, yıllardır aynı yerlerde duruyorlar. Sanki kendilerine ait köşeleri varmış gibi rahatça davranıyorlar. Konuyla ilgili emniyetin haberi olduğunu varsayıyorum ama nedense bir değişiklik yok.

Cevaplar

user avatar
1 oy

Serdar Doğruyol

23.02.2024 09:59

Öneri için teşekkürler Gökay bey. Kadıköy'de Sahrayıcedit gibi bir mahallede böyle bir durumun yaşanması gerçekten üzücü. Bu durumun benzerini Bağcılar Fatih mahallesinde otururken yaşamıştım. Belirli sokaklarda ve köşe başlarında bu işi yapanlar var, işin ilginci herkes bunu biliyor ama aksiyon alınmıyor. Bu muhitlerin sürekli olarak yetkililer tarafından denetlenip zehir tacirlerine dur denilmesi gerekiyor.

user avatar
1 oy

Gökay Bekşen

23.02.2024 15:28

Ne yazık ki bu civarda uyuşturucu ile mücadele uzun yıllardır devam ediyor. Sahrayıcedit Mahallesinin transit bir bölge olması sebebiyle bu tür şeyler pek dikkat çekmiyor ama neredeyse 30 yıldır burada oturuyorum. Artık gözümüzden kaçmıyor.

user avatar
1 oy

Vanessa Kaya

10.03.2024 23:04

Bugün vatan caddesi girişinde yunuslar olası müptezel ve torbacı olma ihtimali düşük elemanlarıni donuna kadar arıyorlardı. Eller yukarda üst aramasını şahsen görenler var. Yetmez. Emniyet mutlaka kim ne yapıyor biliyor olabilir. Kime ne kadar dokunabilindigi bir ülkede şehirde yaşayanlar için durum çok farklı değil. Hırsız iz birakmamissa veya izini bilenler yeterince takip etmiyor veya umursamıyor veya göz ardı ediyorsa o hırsızin içerden olma ihtimali çok yüksek. 10 yıl sonra Türkiye'ye yasallasirsa da şaşırmam. Böylece torbacililari da görmemiş oluruz. Hayatımızda eskiden torbacilar vardı artık yok kurtulduk da der miyiz bilemedim

user avatar
1 oy

Gökay Bekşen

30.03.2024 03:04

Uyuşturucu ne yazık ki yasallaşabilir. Şu andaki ekonomik neticesinde herkes kaçak şeyler kullanıyor. Bu kadar kaçağın önüne geçilmez ama vergilendirilebilir. Torbacı diye bilinen şahıslar bazen emniyetle birlikte çalışan muhbir tarzı kişiler de olabiliyor. Sonuç olarak, rahatsız edici bir olay. Resmen göz göre göre bir şeyler oluyor.

Bu öneri hakkında söyleyecek birşeyin mi var? Kayıt ol ya da Giriş Yap.