logo
login sign_up
user avatar
2 oy

Trafik Problemi Hakkında

Bu başlıkta nerdeyse tüm trafik problemlerine çözüm olabilecek bir çözümden bahsedeceğim. Bilgiğiniz gibi ülkemizde her bir birey kendi trafik kurallarını koyuyor ve uygulatmaya çalışıyor. Uyarmaya çalışıldığında silahlı bir kavgaya dönüşebileceği ihtimali ile herhangi bir aksyon alınmıyor. Bu problemi kalıcı ve kesin bir şekilde çözeceğine inandığım bir fikrim var. Son zamanlarda araç kameraları çok yaygınlaştı. Herhangi bir kural ihlalinde, trafik polisinin değerlendirme yapabileceği bir sisteme bu videolar yüklenir. Sistemde kurallara uymadıgı tespit edilen araç sahibine ceza yazılır. Cezanın belirli bir kısmı şikayet eden kişiye geri ödenir. Bu şekilde hem ülke ekonomisine fayda sağlanmış hem de trafik sorunu kökünden çözülmüş olur. Umarım bu yazı Açık Türkiye Platformundan bir yetkiliye ulaşır ve aksyona geçilir. Sizce böyle bir sistemde eksiklik ve ya hatalı düşünülmüş birşey var mı ?

commentp 2
eye 141

Cevaplar

user avatar
0 oy

Serdar Doğruyol

15.02.2024 14:57

Öneri için teşekkürler Alperen. Bence gayet mantıklı ve şeffaf bir fikir. Teknik olarak bütün kayıtların tutulduğu bir sistem kurulabilir, bu mümkün. Bireysel olarak herkesin araç kamerası taktırmasını sağlamak en başta biraz zor olabilir. Bunu bir kanun ya da yönetmelikle düzenlemek gerekir diye düşünüyorum. İlk olarak belli şehirlerde özellikle trafiğin sıkıntılı olduğu İstanbul, Ankara vb. gibi yerlerde pilot olarak başlanıp sonrasında tüm Türkiye'de uygulanabilir.

user avatar
0 oy

Vanessa Kaya

10.03.2024 23:07

Orman kanunlarının yaşandığı İstanbul da trafikte makas atanları yakalayan bir MOBESE yapılsın o zaman nasıl makas atmak absürt sollamalar bitiyor görün. Altına marka model arabayi alan kendini Ferrari pilotu sanıyor. İşe veya toplantı ya yetiseceksen metroya bin kardeşim. Makas atmak emniyet şeridini normal kullanmak nedir. Bir de parası veya yakini olan çakar takıyor. Bu ülkede çakari yasaklamak lazım. Hollanda da çakar mi var? Başbakan bisiklet ile ise gidiyor.

Bu öneri hakkında söyleyecek birşeyin mi var? Kayıt ol ya da Giriş Yap.