logo
login sign_up
user avatar
9 oy

Hastaneye Gelen Evsizler Hakkında

Şikayet degil temenni niteliğinde yazıyorum. Şu anda yatılı tedavi gördüğüm Göztepe Süleyman Yalçın Hastanesinde evsizlerin yatış katlarındaki yeşil kanepelerde gece uyuduklarını farkettim bu konuda şikayetim yok. Ancak cok ağır bir sekilde koku yaydıkları için hastaneye gelen konukların oturabileceği mekan olmaktan çıkıyor. Ayrıca güvenlik de sabah 7 de gelip kendilerini uyandırıp dışarı çıkmasını sağlıyor, Dün Hastane kafesi (resa kafe)den alışveriş yapıyordum çok apır bir koku vardı etrafa baktığımda kanepelerde yatan sonradan kafe çalışanlarından ismini duyduğum Kemal adlı şahıs ve yine yanındaki evsiz bayanı gördüm, Cafe çalışanı ha evet Kemal abi dedi(belliki içli dışlı olmuşlar)bunun üzerine çalışanlara bu kişilerin tüm masraflarını karşılamak üzere banyo saç sakal vs. para vermek istediğimi söylediğimde, bizde verelim yıkan diyoruz ancak yıkanmıyor diyor. Dolayısı ile sorun burda başlıyor bilmem temennimi anlatabildim mi, bu konun takipçisi olacağım çünkü daha tehlikeli boyutlara ulaşmış olabilir. Bit pire vs olup hastalıklara yol acabilir çünkü yattıkları yerlerde tüm gün hasta ve ziyaretçileri oturmaktalar gereğinin yapılması için arz eder, tarafıma bilgi verilmesini dilerim.

Cevaplar

user avatar
3 oy

Seçkin Doğruyol

15.04.2024 15:05

Duyarlılığınız için çok teşekkürler Ayhan Bey. Bu uygulamanın amacı da işte tam bu şekilde halkın istek arzu şikayetlerini halkla birlikte gerekli yerlere iletebilmek. Evsizler hepimizin ortak yarası çok üzülüyoruz ama Göztepe gibi milyon kişiye yakın bir semte hizmet veren bir hastanede bu şekilde bir durum asla kabul edilemez ve kanıksanamaz. Hem Bakanlık hem de ilgili hastane yönetimi, belediye umarım gereken çözümü en kısa sürede kimseyi kırmadan üzmeden sağlarlar. Duyarlılığınız için çok teşekkürler. Selamlar , hürmetler ve acil şifalar.

user avatar
2 oy

Serdar Doğruyol

14.04.2024 10:32

Ayhan bey bu konuyu dile getirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Öncelikle size geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İstanbul gibi bir megakentte hem de Göztepe'nin merkezindeki bir Hastanede böyle bir olayın yaşanabileceğini hayal bile edemezdim. Evsizlerle ilgili bir problemim yok ama Hastane gibi hassas bir ortamda hijyen kurallarının hiçe sayılması çok ciddi bir durum. Umarım Açık Türkiye sayesinde birilerine ulaşabiliriz ve bu durumu düzeltiriz.

Bu öneri hakkında söyleyecek birşeyin mi var? Kayıt ol ya da Giriş Yap.